Tło strony

Filmy, które trzeba obejrzeć przynajmniej raz w życiu

Redakcja / 2023-11-25

Zastanawiasz się czasem, jaki film obejrzeć? W dobie nieograniczonego wyboru i dostępności produkcji filmowych z całego świata, łatwo przegapić prawdziwe kinematograficzne perły. Każdego roku pojawia się wiele wartościowych tytułów, które przyciągają uwagę zarówno krytyków, jak i widzów. Zapomnij o godzinach spędzonych na przeszukiwaniu katalogów streamingowych. Oto lista filmów, które trzeba obejrzeć.

Jakie filmy warto dodać do swojej kolekcji?

Każdy ma inny gust oraz preferencje, ale istnieje kilka produkcji, które zdobywają niemal uniwersalne uznanie. Bez względu na to, czy szukasz czegoś na relaksujący wieczór, czy czegoś z porywającą historią, na tej liście znajdziesz film na każdą okazję. Filmy, które Cię zainteresują możesz dodać do swojej listy filmów do obejrzenia.

Koncentrując się na najnowszym dorobku reżyserów z całego świata, przedstawiamy produkcje, które zdobyły uznania zarówno publiczności, jak i krytyków w ostatnim czasie.

Filmy które trzeba obejrzeć – nasze rekomendacje

Nomadland (2020)

Nomadland (2020)

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia kobiety, która po utracie wszystkiego w czasie wielkiego kryzysu ekonomicznego, decyduje się na życie poza społeczeństwem. Wnikliwy obraz Ameryki i zarazem głęboka opowieść o ludzkiej naturze.

Oglądaj Nomadland cały film online Green Book (2018)

Green Book (2018)

Inspirująca opowieść o nietypowej przyjaźni między wybitnym afroamerykańskim pianistą a jego włoskoamerykańskim ochroniarzem podczas podróży przez Amerykę lat 60. Przesłanie o tolerancji i szacunku, które wciąż rezonuje w dzisiejszych czasach.

Oglądaj Green Book cały film online Dzień próby (2001)

Dzień Próby (2001)

Intensywny i poruszający film o przemocy, korupcji i moralności w policji Los Angeles. Mimo że nie jest to najnowsza produkcja, jej przesłanie pozostaje aktualne.

Oglądaj Dzień Próby cały film online Niewidzialny Człowiek (2020)

Niewidzialny Człowiek (2020)

Nowoczesne podejście do klasycznej historii. Opowiada o kobiecie, która po rzekomej śmierci swojego agresywnego partnera, zaczyna podejrzewać, że stał się on niewidzialnym człowiekiem i nadal ją prześladuje. Film jest przepełniony niepokojącą atmosferą i napięciem.

Oglądaj Niewidzialny Człowiek cały film online Parasite (2019)

Parasite (2019)

Koreańska produkcja, która przyciągnęła uwagę całego świata, zdobywając m.in. Oscara. Zręczne połączenie trzymającego w napięciu thrillera z satyrą społeczną, analizujące różnice klasowe w współczesnej Korei Południowej.

Oglądaj Parasite cały film online Więzień Labiryntu (2014)

Więzień Labiryntu (2014)

Zaadaptowana z bestsellerowej serii książek historia grupy nastolatków, którzy muszą przetrwać w niebezpiecznym labiryncie.

Oglądaj Więzień Labiryntu cały film online Incepcja (2010)

Incepcja (2010)

Rewolucyjne w skali filmowej produkcje rzadko zdarzają się częściej niż raz na kilka lat. Incepcja to film, który zapada w pamięć dzięki doskonałej realizacji i świetnej obsadzie.

Oglądaj Incepcja cały film online Anihilacja (2018)

Anihilacja (2018)

Film pełen tajemniczych zjawisk i przemyślenia nad ludzką naturą. Zespół naukowy zostaje wysłany, aby zbadać tajemniczą Strefę X, w której obowiązują zupełnie inne prawa natury.

Oglądaj Anihilacja cały film online Książę w Nowym Jorku (1988)

Książę w Nowym Jorku (1988)

Chociaż nie jest to nowość, warto powrócić do tego klasyka. Eddie Murphy w roli księcia z Afryki, który wyjeżdża do Ameryki, aby znaleźć prawdziwą miłość - klasyk, który nadal bawi.

Oglądaj Książę w Nowym Jorku cały film online Jojo Rabbit (2019)

Jojo Rabbit (2019)

Satyra na nazizm nie brzmi jak przepis na świetną komedię, ale Jojo Rabbit rozwiewa te wątpliwości. Zaskakujące, inteligentne i wzruszające kino, które potrafi zarówno rozśmieszyć jak i skłonić do refleksji.

Oglądaj Jojo Rabbit cały film online I tak cię kocham (2017)

I tak cię kocham (2017)

Opowieść inspirowana prawdziwą historią miłosną. Film łączy elementy komedii romantycznej z dramatem, stając się wyjątkowym i pełnym ciepła obrazem relacji międzyludzkich.

Oglądaj I tak cię kocham cały film online

Filmy na wieczór


La La Land (2016)

La La Land (2016)

Pełna magii i muzyki opowieść o miłości, marzeniach i kompromisach. Dwie dusze artystyczne łączą się w sercu Los Angeles.

Oglądaj La La Land cały film online Kształt Wody (2017)

Kształt Wody (2017)

Poetycka opowieść o miłości pomiędzy niemą sprzątaczką a tajemniczym stworzeniem z Amazonii, przenosząca nas w czasie do zimnowojennej Ameryki.

Oglądaj Kształt Wody cały film online Coco (2017)

Coco (2017)

Piękny komedio-dramat animowany, który zabiera widza w podróż do meksykańskiego święta zmarłych, aby odkryć prawdziwe znaczenie rodziny i tradycji.

Oglądaj Coco cały film online Ex Machina (2015)

Ex Machina (2015)

Hipnotyzujący film o młodym programiście, który zostaje wybrany do przeprowadzenia testu na zaawansowanej maszynie - robocie, którym kieruje sztuczna inteligencja. Znakomity thriller psychologiczny, który wciąga.

Oglądaj Ex Machina cały film online

Filmy na weekend


Manchester by the Sea (2016)

Manchester by the Sea (2016)

Film przedstawiający historię mężczyzny, który musi zmierzyć się z przeszłością i zaopiekować się swoim siostrzeńcem po nagłej śmierci brata.

Oglądaj Manchester by the Sea cały film online Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri (2017)

Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri (2017)

Nieoczekiwana mieszanka czarnego humoru i dramatu, która opowiada o matce poszukującej sprawiedliwości dla swojej zamordowanej córki.

Oglądaj Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri cały film online Jak wytresować smoka (2010)

Jak wytresować smoka (2010)

Film o przygodach młodego Wikinga i jego niezwykłego smoka, który zapewnia nie tylko fantastyczną rozrywkę, ale również ważne przesłanie o przyjaźni i akceptacji.

Oglądaj Jak wytresować smoka cały film online Paddington (2014)

Paddington (2014)

Ciepły i uroczy film o przygodach niedźwiedzia Paddingtona w Londynie, który swoją dobroduszną osobowością i humorystycznymi perypetiami zdobywa serca widzów w każdym wieku.

Oglądaj Paddington cały film online

To tylko mała cząstka wielkiego oceanu produkcji filmowych, które warto zobaczyć. Warto pamiętać, że film to forma sztuki i jak każda sztuka, najlepiej oddziałuje, gdy znajduje wspólny język z odbiorcą. Niezależnie od tego, czy szukasz filmów, które trzeba obejrzeć, czy np. filmu na wieczór, obecna kinematografia oferuje niezliczoną ilość wspaniałych dzieł. Jeżeli nadal nie znalazłeś filmu do obejrzenia, nic nie szkodzi. Wejdź do zakładki Co obejrzeć i skorzystaj z wielu funkcji rekomendacji filmów i seriali online.