Tło strony

Strefa interesów - Informacje, zwiastun i gdzie obejrzeć online?

Redakcja / 2024-02-26

W 2023 roku premierę miał film stworzony we współpracy Polaków, Brytyjczyków i Amerykanów. W obliczu rosnących napięć i konfliktów na świecie, "Strefa Interesów" porusza ważny temat, jakim jest wojna i jej skutki. Poznaj informacje o filmie i sprawdź gdzie obejrzeć go online.

Gdy mówimy o filmach skupiających się na trudnych tematach wojennych, na myśl przychodzi nam film Lista Schindlera z 1993 roku - ze swoim ciężarem, zaprezentowany w odcieniach szarości. Nawet dla osób niewtajemniczonych, myśl o obejrzeniu filmu o niemieckich obozach nieuchronnie oznacza przygotowanie się na brutalne sceny przemocy, bo jak inaczej można przedstawić ludobójstwo bez rozlewu krwi i okrucieństwa? Film "Strefa Interesów" pokazuje te kwestie z kompletnie innej perspektywy.

Historia filmu skupia się na codziennym życiu komendanta obozu Auschwitz-Birkenau i jego rodziny. Codzienne perypetie Niemców kontrastują z życiem w obozie które toczy się za murami.

Film (wbrew temu co wiele osób twierdzi) w żadnym momencie nie próbuje gloryfikować komendanta obozu, wręcz przeciwnie. Stworzył on idealne, sielankowe życie ze swoją żoną Hedwig, w którą wcieliła się Sandra Hüller. Jej edeniczny ogród, pełen dali, słoneczników, ziół i warzyw, przylega do muru obozu. Jej błogi tryb życia trwa nieprzerwanie, gdy spaceruje z małym dzieckiem po ogrodzie, podziwiając białe i krwisto-czerwone dalie, podczas gdy dźwięk ptaków łączy się z krzykami z obozu.

Obejrzyj zwiastun

Zwiastun filmu Strefa interesów jest dostępny na platformie YouTube i możesz go obejrzeć już teraz:

Obejrzyj zwiastun filmu Strefa interesów

Data premiery i gdzie obejrzeć Strefa interesów online?

Cały film Strefa interesów online będzie dostępny do obejrzenia na wielu popularnych i w pełni legalnych platformach vod online chwilę po polskiej premierze, która planowana jest na dzień 8 marca 2024 roku.