Tło strony

Braveheart. Waleczne serce (1995) • Cały Film • Oglądaj Online

8.3 (3736 ocen)
2h 57min

W XIII-wiecznej Szkocji William Wallace, po zabójstwie swojej żony, zwołuje rodaków do walki ze znienawidzoną angielską monarchią.

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Mel Gibson jako William Wallace

Mel Gibson

William Wallace

Catherine McCormack jako Murron MacClannough

Catherine McCormack

Murron MacClannough

Sophie Marceau jako Princess Isabelle

Sophie Marceau

Princess Isabelle

Patrick McGoohan jako King Edward

Patrick McGoohan

King Edward

Angus Macfadyen jako Robert the Bruce

Angus Macfadyen

Robert the Bruce

Brendan Gleeson jako Hamish Campbell

Brendan Gleeson

Hamish Campbell

James Robinson jako Young William Wallace

James Robinson

Young William Wallace

James Cosmo jako Campbell

James Cosmo

Campbell

Oficjalny zwiastun

Ładujemy zwiastun...

Braveheart. Waleczne serce - Film, który porusza serca

Braveheart. Waleczne serce to film historyczny z 1995 roku, który w sposób niezwykle emocjonujący odtwarza wydarzenia z XIII-wiecznej Szkocji. Reżyserem tego monumentalnego dzieła jest Mel Gibson, który nie tylko poprowadził produkcję, ale także zagrał główną rolę, wcielając się w postać Williama Wallacea. To opowieść o bohaterze narodowym, który po tragicznej śmierci żony postanawia zjednoczyć Szkotów i przeciwstawić się angielskiemu panowaniu. Braveheart. Waleczne serce cały film to prawdziwa uczta dla miłośników wciągającej historii, wojennych bitew i niezłomnej duchowości.

Podstawowym tematem filmu jest walka o wolność oraz miłość. Wallace, główny bohater, jest wzorem odwagi i poświęcenia. Jego postawa wzbudza podziw i inspiruje do walki nie tylko Szkotów, ale i widza. Braveheart. Waleczne serce caly film dostarcza nam niezwykłych emocji, ukazując historię narodu, który nie chciał ulegać dominacji obcej monarchii.

Historia w mglistym krajobrazie Szkocji

Film Braveheart. Waleczne serce cały film lektor pl online przyciąga uwagę nie tylko świetnym scenariuszem czy grą aktorską, ale także malowniczymi zdjęciami. Reżyser doskonale oddał surowy i pełen magii krajobraz Szkocji, który stanowi znakomity tło dla opowieści o niezłomnym duchu i walce o niepodległość. Przykuwające wzrok ujęcia ukazują wspaniałość przyrody i oddają atmosferę tamtych czasów, wprowadzając widza w niezwykły nastrój.

W filmie Braveheart. Waleczne serce caly film ukazane są także brutalne sceny wojny. Bitwa pod Stirling Bridge, gdzie Wallace dowodził, to jedno z najbardziej widowiskowych i ekscytujących wydarzeń w całym filmie. Akcja rozgrywa się w szybkim tempie, a widz nie może oderwać od ekranu swojego wzroku. Dochodzący do nas hałas, krzyki poległych i trzask oręża wprawiają w osłupienie i doskonale oddają emocje towarzyszące walce.

Mocne aktorstwo, niezapomniane postaci

Mel Gibson jako William Wallace to jedno z najbardziej pamiętnych i charyzmatycznych wystąpień aktorskich w historii kina. Jego interpretacja bohatera, na czele z niesamowitą siłą i determinacją, przenosi widza w zupełnie inny, odległy czas. Braveheart. Waleczne serce cały film to jednak nie tylko rola Gibsona, ale także zespół utalentowanych aktorów, którzy wnoszą do historii głębię i autentyczność. Warto wspomnieć o Sophie Marceau jako Isabelle, która wnosi do filmu nutę romantyzmu i czyni historię Wallacea jeszcze bardziej poruszającą.

Braveheart. Waleczne serce ukazuje również wewnętrzne konflikty bohaterów, które oddają złożoność ludzkiego ducha. Poruszane są tematy honoru, wierności i poświęcenia. Przeplatają się wątki miłosne i przyjaźni, ukazując, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć odrobinę szczęścia. To film, który nie tylko rozrywa serce, ale również pobudza do refleksji na temat wartości, jakie kryją się wewnątrz nas samych.

Podsumowanie - Wartościowy i emocjonujący film

Braveheart. Waleczne serce to film, który na stałe zapisał się w historii kina i otrzymał serca milionów widzów na całym świecie. To niesamowita opowieść o walkach i miłości, która do głębi porusza i inspiruje do działania. Niezwykłe aktorstwo, fenomenalne zdjęcia i wciągający scenariusz sprawiają, że film ten zasługuje na swoje miejsce w kanonie najważniejszych produkcji filmowych. Braveheart. Waleczne serce cały film lektor pl online to emocjonująca podróż w przeszłość, która na długo pozostaje w pamięci i sercu widza.

Oceń film

Ocena: 8.3 Liczba głosów: 3736

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy