Tło strony

Napoleon (2023) • Cały Film • Oglądaj Online

5.7 (350 ocen)
2h 37min

Film Napoleon opowie historię bezwzględnego dojścia Napoleona Bonaparte do władzy i jego obsesyjnej miłości do żony, cesarzowej Józefiny.

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Joaquin Phoenix jako Napoleon Bonaparte

Joaquin Phoenix

Napoleon Bonaparte

Vanessa Kirby jako Josephine Bonaparte

Vanessa Kirby

Josephine Bonaparte

Tahar Rahim jako Paul Barras

Tahar Rahim

Paul Barras

Rupert Everett jako Duke of Wellington

Rupert Everett

Duke of Wellington

Mark Bonnar jako Junot

Mark Bonnar

Junot

Paul Rhys jako Talleyrand

Paul Rhys

Talleyrand

Ben Miles jako Caulaincourt

Ben Miles

Caulaincourt

Riana Duce jako Lucille

Riana Duce

Lucille

Oficjalny zwiastun

Ładujemy zwiastun...

Odkryj epopeję wojenną Ridleya Scotta

Zagłębiając się w nieskończoną głębię historycznych dramatów, nie można pominąć kinematograficznej interpretacji życia słynnego wodza i stratega, jakim niewątpliwie był Napoleon Bonaparte. Film "Napoleon", datowany na rok 2023, przedstawia nam majestatyczną odyseję do serca władzy, gdzie odwaga, polityczna perfidia i miłosne uniesienia plączą się w nieodgadnionym tańcu losu. Reżyserem tego ambitnego przedsięwzięcia jest Ridley Scott, którego wcześniejsze dzieła już nieraz udowodniły, że jest mistrzem w ukazywaniu rozmachu i emocji na wielkim ekranie. Jako postać tytułowa, podbite europejskie ziemie, wraz z dynamicznymi scenami bitewnymi, przypominają widzom o ciężarze władzy i cenie, jaką rządzący muszą często zapłacić w pogoni za wielkością.

Napoleon – triumf i tragedia w jednym obrazie

W filmie "Napoleon", którego akcja rozgrywa się na przestrzeni wielu lat, otrzymujemy wnikliwy obraz człowieka, który stał się legendą. Malta, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone połączyły siły produkcyjne, aby stworzyć kino pełne przepychu, z rozmachem opisujące życie Cesarza Francuzów. Nie tylko miłośnicy historii, ale również kinomanów z całego świata przyciąga do ekranów charyzmatyczny portret Napoleona, jego relacje z cesarzową Józefiną oraz niezliczone intrygi i konflikty, które ukształtowały oblicze ówczesnej Europy. Obraz, choć odmalowany z epicką grandiozą, nie brak też intymnych portretów i przejmującej ludzkiej dramaturgii, czyniąc film "Napoleon" dziełem wielowymiarowym i zapadającym w pamięć.

Oceń film

Ocena: 5.7 Liczba głosów: 350

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy