Tło strony

Intymność (2001) • Cały Film • Oglądaj Online

6.3 (343 ocen)
1h 59min

"Intymność" to historia niezwykłych spotkań. Claire odwiedza w każdą środę mieszkanie Jaya, by kochać się z nim w milczeniu. Kochankowie dzielą się swym ciałem i pożądaniem, ale nie słowem. Gdy pewnego tygodnia Claire nie zjawia się na spotkanie, Jay postanawia ją odnaleźć i dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej kochance.

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Mark Rylance jako Jay

Mark Rylance

Jay

Kerry Fox jako Claire

Kerry Fox

Claire

Susannah Harker jako Susan, Jay's wife

Susannah Harker

Susan, Jay's wife

Alastair Galbraith jako Victor

Alastair Galbraith

Victor

Philippe Calvario jako Ian

Philippe Calvario

Ian

Timothy Spall jako Andy, Claire's husband

Timothy Spall

Andy, Claire's husband

Marianne Faithfull jako Betty

Marianne Faithfull

Betty

Fraser Ayres jako Dave

Fraser Ayres

Dave

Oficjalny zwiastun

Ładujemy zwiastun...

Historia niezwykłych spotkań

"Intymność" to film, który przenosi nas w świat niezwykłych spotkań i emocji. Opowieść rozpoczyna się od odwiedzin Claire w mieszkanie Jaya. Każdej środy kobieta pojawia się tam, by w ciszy oddać się miłości. W ich relacji nie ma miejsca na słowa, tylko na intymność ich ciał i pożądanie. To coś zupełnie niezwykłego i intrygującego. Jak można odczuwać tak głębokie emocje bez jednego słowa? To pytanie towarzyszy wielu widzom przez cały film.

Przyglądając się ich relacji, możemy dostrzec niewerbalną komunikację, która staje się siłą napędową tej niezwykłej więzi. Poprzez dotyk, spojrzenia, gesty i ciało, oboje budują fascynującą relację, która śmiało mógłby odzwierciedlać cały film. Intymność to dla nich coś więcej niż tylko akt fizyczny. To forma wyrażania siebie, zrozumienia i bliskości, której nie sposób doświadczyć w inny sposób.

Milczenie, które mówi więcej niż tysiąc słów

Co się stanie, gdy pewnego tygodnia Claire niespodziewanie nie stawia się na spotkaniu? Jay, wypełniony tęsknotą i potrzebą odpowiedzi, postanawia odkryć prawdę o tej tajemniczej kobiecie. Szuka wskazówek, docieka ukrytego znaczenia w ich dotychczasowych spotkaniach. To pytanie ciągle powraca: co skłoniło Claire do zniknięcia?

Reżyser, Patrice Chéreau, bawi się kontrastami i tajemnicami, które towarzyszą tej nietuzinkowej historii. W każdym ujęciu i scenie czujemy rosnącą napięcie i emocje. To, co napędza ten film, to właśnie ta intymność, która jak nieuchwytna aura unosząca się w powietrzu, oplata ich wszystkich. Chéreau doskonale oddaje atmosferę i magię tego niezwykłego związku.

Oszałamiająca mieszanka gatunków

"Intymność" to film, który nie da się łatwo zaklasyfikować pod jeden gatunek. To unikatowa mieszanka romansu, dramatu i fantasy. Przenosi nas zarówno do wnętrza bohaterów, jak i w magiczny świat ich intymności. Wszystko to sprawia, że czujemy się zanurzeni w ich historii, prawie jakbyśmy sami byli obserwatorami tamtych spotkań.

Gatunek fantasy w tym filmie jest niezwykle subtelny, ale równocześnie mocno obecny. Przemyślane scenografie i momenty, które wydają się wyjęte z niezwykłego świata, tylko jeszcze bardziej podkreślają unikalność tego filmu. "Intymność" nie boi się eksperymentować i sięgać po różne elementy, by stworzyć niepowtarzalny nastrój i wzbudzić nasze emocje.

Międzynarodowe pochodzenie

"Intymność" powstała w koprodukcji trzech krajów: Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. To niezwykła mieszanka wpływów i perspektyw, która jeszcze bardziej rozwija temat główny filmu. Odkrywamy różne kultury, spojrzenia na intymność i relacje między ludźmi. To sprawia, że "Intymność" jest filmem uniwersalnym, do którego każdy może się odnaleźć i znaleźć w nim coś dla siebie.

Jakość produkcji w tym filmie jest niezaprzeczalna. Każdy szczegół został dopracowany, a aktorstwo wierzch o trwałość i wiarygodność postaci. Użytkownicy dali ocenę 6.3 na 10, ale warto zauważyć, że to tylko liczba. Przecież ocena to tylko subiektywna opinia, a prawdziwa wartość tego filmu tkwi w samym doświadczeniu oglądając go.

Oceń film

Ocena: 6.3 Liczba głosów: 343

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy