Tło strony

Łuk Erosa (1988) • Cały Film • Oglądaj Online

4.7 (247 ocen)
1h 52min

Kraków na początku pierwszej wojny światowej. Po wyjeździe męża Zdzicha na front Maryśka Miechowska rzuca się w wir działalności patriotycznej, oddając kilkuletniego synka pod opiekę skauta Adama. Zdzich przepada bez wieści. Ciąglewicz, jego współpracownik, proponuje Maryśce pomoc w zamian za usługi erotyczne... Wysmakowana plastycznie ekranizacja powieści Kadena-Bandrowskiego, która wywołała kiedyś skandal towarzysko-obyczajowy. Pozbawiona kontekstu politycznego, zyskała dużą popularność jako film o kobietach wyzwolonych i niezależnych.

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Grażyna Trela jako Maryśka Miechowska

Grażyna Trela

Maryśka Miechowska

Jerzy Stuhr jako Stanisław Ciąglewicz

Jerzy Stuhr

Stanisław Ciąglewicz

Henryk Bista jako Ramke

Henryk Bista

Ramke

Olaf Lubaszenko jako Adam Karowski

Olaf Lubaszenko

Adam Karowski

Janusz Michałowski jako Professor Kałucki

Janusz Michałowski

Professor Kałucki

Piotr Machalica jako Zdzich Miechowski

Piotr Machalica

Zdzich Miechowski

Anna Majcher jako Nastka

Anna Majcher

Nastka

Ewa Telega jako Janina

Ewa Telega

Janina

Kraj produkcji

Łuk Erosa cały film - połączenie miłości i przemian społecznych

Film "Łuk Erosa", wyreżyserowany przez Jerzego Domaradzkiego w 1988 roku, przenosi nas do Krakowa na początku pierwszej wojny światowej. Fabuła skupia się na losach Maryśki Miechowskiej, której mąż wyjeżdża na front. Zostaje ona sama z kilkuletnim synkiem, którego oddaje pod opiekę skauta Adama. Wydarzenia, które następują po tym, zmienią życie głównej bohaterki na zawsze.

Łuk Erosa cały film lektor pl online to opowieść o miłości, oddaniu i przemianach społecznych. Maryśka, po wyjeździe męża, oddaje się działalności patriotycznej. Jej determinacja związana z działaniami niepodległościowymi prowadzi ją do nieoczekiwanej propozycji od współpracownika Zdzicha, Ciąglewicza. Oferuje jej pomoc w zamian za usługi erotyczne, co stawia ją w trudnym położeniu.

Społeczne kontrowersje wokół filmu Łuk Erosa

Łuk Erosa cały film przyciągnął uwagę polskiego społeczeństwa swoim kontrowersyjnym przekazem. Wysmakowana plastycznie ekranizacja powieści Kadena-Bandrowskiego wywołała kiedyś skandal towarzysko-obyczajowy. Jednak film, pozbawiony kontekstu politycznego, zdobył ogromną popularność jako historia silnych i niezależnych kobiet, które stawiają sobie wyzwania i walczą o swoją niezależność.

Łuk Erosa cały film lektor pl online to przede wszystkim studium postaci Maryśki, która musi stawić czoła moralnym dylematom i społecznym oczekiwaniom. Jej walka o własną tożsamość i zamiłowanie do działalności patriotycznej konfrontuje ją z deprawującą propozycją Ciąglewicza. Jaką drogę wybierze i jakie będą konsekwencje jej wyboru?

Mistrzostwo w realizacji i aktorstwie

Reżyser Jerzy Domaradzki ukazał nie tylko silne postacie kobiece, ale również zadbał o wysoki poziom estetyczny produkcji. Sceneria przedstawiająca Kraków na początku XX wieku została odwzorowana w sposób niesamowicie autentyczny. Łuk Erosa cały film wspaniale oddaje atmosferę tamtego czasu, wprowadzając widza w świat nostalgii i gwałtownych przemian społecznych.

Łuk Erosa cały film lektor pl online nie tylko błyszczy pod względem reżyserii, ale również aktorstwa. Główną rolę Maryśki Miechowskiej zagrała Agnieszka Sitek, która w doskonały sposób oddała jej determinację, wewnętrzny konflikt i siłę. Dochodzą do tego świetne kreacje pozostałej obsady, które wpływają na autentyczność całości.

Romans i dramat splecione w jedno

"Łuk Erosa" to film, który łączy w sobie gatunki romansu i dramatu. Oprócz historii miłosnej można dostrzec także głębsze przesłanie. Odniesienia do realiów społeczno-politycznych tamtego czasu, jak również akcenty feminizmu i walki kobiet o swoje prawa, sprawiają, że film nabiera unikatowego charakteru.

Łuk Erosa cały film kontynuuje swoją popularność po ponad 30 latach od premiery. Jego złożona fabuła, doskonale zarysowane postaci i piękna scenografia pozwalają na wielowątkową interpretację. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem romansów, czy próbujesz odnaleźć znaczenia społeczne i historyczne, ten film z pewnością cię zaintryguje.

Oceń film

Ocena: 4.7 Liczba głosów: 247

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy