Tło strony

Vabank (1981) • Cały Film • Oglądaj Online

7.9 (3479 ocen)
1h 44min

Warszawa lat 30. Kasiarz Kwinto wychodzi z więzienia i obmyśla zemstę na Kramerze, właścicielu banku, przez którego został aresztowany.

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Jan Machulski jako Henryk Kwinto

Jan Machulski

Henryk Kwinto

Leonard Pietraszak jako Gustaw Kramer

Leonard Pietraszak

Gustaw Kramer

Witold Pyrkosz jako J.J. Duńczyk

Witold Pyrkosz

J.J. Duńczyk

Jacek Chmielnik jako "Moks"

Jacek Chmielnik

"Moks"

Krzysztof Kiersznowski jako "Struna"

Krzysztof Kiersznowski

"Struna"

Ewa Szykulska jako Marta Rychlińska

Ewa Szykulska

Marta Rychlińska

Zdzisław Kuźniar jako Krempitsch

Zdzisław Kuźniar

Krempitsch

Józef Para jako komisarz Przygoda

Józef Para

komisarz Przygoda

Oficjalny zwiastun

Ładujemy zwiastun...

Vabank - Intrygująca podróż do lat 30. w Warszawie

Vabank cały film to klasyczna produkcja, która przenosi nas w magiczne czasy Warszawy lat 30. Pełna napięcia, intryg i zwrotów akcji, historia skupia się na losach Kwinto - kasiarza, który wychodzi z więzienia z jednym celem: zemścić się na bezwzględnym Kramerze, właścicielu banku, który doprowadził go do aresztowania. Machulski, utalentowany reżyser, połączył w tym filmie dramat, komedię i kryminał, tworząc niezapomnianą mieszankę emocji.

Przeplatające się wątki i intrygujące zaskoczenia

Wabank cały film posiada niezwykle złożoną fabułę, którą Machulski majestatycznie poprowadził. W ciągu filmu doświadczymy spektakularnych zwrotów akcji, powiązań między postaciami i zaskakujących momentów, które trzymają nas w napięciu do samego końca. To nie jest typowy kryminał - reżyser wykorzystał humor, by sprawić, że całość jest jeszcze bardziej intrygująca.

Wspaniała obsada i genialne aktorstwo

Jednym z kluczowych elementów tego filmu jest wspaniała obsada, która została wybrana perfekcyjnie. Odtwórcy głównych ról, Jan Machulski jako Kwinto i Leonard Pietraszak jako Kramer, doskonale wcielają się w swoje postacie. Ich aktorstwo jest pełne energii, charyzmy i głębi, co sprawia, że film nabiera jeszcze większego znaczenia i wartości artystycznej. To prawdziwa uczta dla miłośników polskiego kina.

Tło społeczno-historyczne lat 30. w Warszawie

Vabank cały film nie tylko zapiera dech w piersiach swoją fabułą, ale również przepięknymi scenografiami, które idealnie oddają atmosferę Warszawy lat 30. Machulski doskonale odtwarza tło społeczno-historyczne tamtego okresu, co sprawia, że widz poczuje się jakby przeniósł się w czasie. Zwróć uwagę na doskonałe kostiumy, architekturę i detale, które podkreślają autentyczność produkcji.

Przesłanie filmu i refleksja nad moralnością

Pod powierzchnią zabawnej i pełnej akcji historii, Vabank kryje w sobie głębokie przesłanie. Film stawia pytania dotyczące moralności, sprawiedliwości i zemsty. Poprzez przygody Kwinto, Machulski skłania widza do refleksji nad tym, co jest dobre, a co złe w naszym życiu. Ta moralna warstwa czyni ten film jeszcze bardziej wartościowym dla widza, będąc drogowskazem ku lepszemu zrozumieniu świata.

Wielkie uznanie widzów i wieloletni staż kultowego filmu

Vabank jest klasykiem polskiego kina i zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Jego unikalna mieszanka gatunków, genialne aktorstwo, intrygująca fabuła i tło historyczne uczyniły go filmem, który utkwił w pamięci pokoleń. Ocena użytkowników na poziomie 7.9 na 10 jest zasłużona i potwierdza wieloletni staż tego kultowego dzieła.

Oceń film

Ocena: 7.9 Liczba głosów: 3479

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy

Zobacz też pozostałe części serii filmowej Vabank: