Tło strony

Za duży na bajki (2022) • Cały Film • Oglądaj Online

6.1 (8721 ocen)
1h 46min

Rozpieszczony dziesięciolatek Waldek (Maciej Karaś) chce startować w największym w Europie turnieju gamingowym. Wydaje się, że choroba mamy (Karolina Gruszka) i ekscentryczna ciotka (Dorota Kolak) staną na drodze do spełnienia jego marzenia, ale nieoczekiwanie to właśnie dzięki nim chłopiec zyska coś więcej niż wygraną w…

Ładowanie playera

Obejrzyj zwiastun i otrzymaj dostęp do legalnych źródeł oglądania całych filmów online po szybkiej rejestracji.

Obsada

Maciej Karaś

Waldek Banaś

Amelia Fijałkowska

Delfina Rogalska

Patryk Siemek

Staszek Lebioda

Dorota Kolak jako auntie Mariolka

Dorota Kolak

auntie Mariolka

Karolina Gruszka jako Waldek's Mother

Karolina Gruszka

Waldek's Mother

Andrzej Grabowski jako Waldek's grandfather

Andrzej Grabowski

Waldek's grandfather

Nikodem Balczus

Marcin Dąbrowski

Oficjalny zwiastun

Ładujemy zwiastun...

Za duży na bajki: Niezwykła podróż chłopca z marzeniami

Film "Za duży na bajki" to pełna wzruszeń i humoru historia dziesięcioletniego Waldeka, który pragnie odnieść sukces w największym turnieju gamingowym w Europie. Jednak droga do spełnienia marzeń nie jest taka prosta, gdyż obok niego stoją jego chorująca mama oraz ekscentryczna ciotka. Za duży na bajki? To tylko na pozór, bowiem w rzeczywistości to dzięki nim chłopiec odkryje coś znacznie cenniejszego niż samą wygraną.

Przejmująca opowieść o determinacji i miłości

W filmie "Za duży na bajki" śledzimy, jak Waldek, pomimo przeciwności, nie traci wiary w swoje marzenia. Choroba jego matki i niekonwencjonalne podejście ciotki wydają się stanowić przeszkodę, ale to właśnie dzięki nim chłopiec uczy się, że rodzinne więzy i wsparcie są bezcenne. Przeplatając zabawę z głębszym przekazem, film porusza tematy ważne dla widza każdego wieku.

Wyjątkowe połączenie komedii i emocji

"Za duży na bajki" to pełen humoru i rozrywki film, który z pewnością rozbawi widzów. Ale oprócz tego zachwyca również swoją głębszą warstwą emocjonalną. Codzienne życie Waldeka, pełne zabawnych sytuacji, staje się okazją do refleksji nad wartością rodzinnych więzi, przyjaźni i dążenia do spełniania marzeń. Reżyser Kristoffer Rus zgrabnie łączy te dwie sfery, czyniąc film wyjątkowym i uniwersalnym dla różnych grup odbiorców.

Polska komedia z przekazem

"Za duży na bajki" to polska produkcja, która zaskakuje nie tylko swoim humorem, ale także głębią treści. Film podkreśla wartość tradycji i więzi rodzinnych, pokazując, że niekiedy to właśnie bliscy są źródłem siły i wsparcia. Równocześnie komedia opowiada o sile marzeń i determinacji, które mogą przekraczać nie tylko granice wiekowe, ale także codzienności. To film, który bawi, wzrusza i inspiruje.

Świetne kreacje aktorskie w polskim kinie

W rolę Waldeka wciela się utalentowany Maciej Karaś, który zapewnia widzom autentyczną i emocjonalną kreację. Jego gra w połączeniu z niesamowitymi aktorskimi wcieleniami Karoliny Gruszki jako matki Waldeka oraz Doroty Kolak jako ekscentrycznej ciotki tworzą spójną i pełną życia obsadę. Aktorzy doskonale oddają dynamiczne relacje między postaciami, co sprawia, że historia nabiera jeszcze większej głębi.

Czy realizacja marzeń jest możliwa?

"Za duży na bajki" to film, który bawi, wzrusza i skłania do refleksji. Opowieść o chłopcu pragnącym osiągnąć sukces na turnieju gamingowym staje się metaforą dla każdego z nas, który ma swoje życiowe cele i marzenia. Film przypomina, że niezależnie od przeciwności losu, warto walczyć o to, co nas naprawdę napędza. "Za duży na bajki" to historia, która przekonuje, że być może owocem naszych dążeń będzie coś znacznie większego niż tylko wygrana w grze.

Oceń film

Ocena: 6.1 Liczba głosów: 8721

0 Komentarzy

Dodaj pierwszy komentarz

Podobne filmy

Zobacz też pozostałe części serii filmowej Za duży na bajki: